top of page

CEREMONIA WDZIĘCZNOŚCI NA PEŁNIĘ

Zaktualizowano: 24 lut

Księżyc reguluje cykl przemian, jest katalizatorem zmiany. Na czas Pełni - daj sobie przestrzeń aby uświadomić sobie swoją pełnię i obfitość. Rytuał można wykonywać do trzeciego dnia po Pełni.1. Przed rozpoczęciem ceremonii, spędź chwilę czasu notując na kartce listę rzeczy, za które jesteś wdzięczna. To pozwoli skupić się na docenieniu tego, co jest… Na uświadomieniu sobie swojej pełni i obfitości.


2. Jeśli to możliwe, wyjść na zewnątrz i usiądź w stronę pełnego Księżyca (ona działa, nawet jeśli w konkretnym dniu pozostaje niewidoczna).


3. Zapal świecę.

Możesz także użyć białej szałwi lub Palo Santo, by oczyścić przestrzeń w której jesteś.


4. Usiądź na ziemi (lub krześle) i połącz się z Księżycem, z Luną, Babcią Księżyc.

Wyobraź sobie, że Twoje serce otwiera się jak kwiat, a światło Księżyca spływa w dół w jego stronę, wypełniając twoje ciało srebrzystym, białym światłem. Pozwól, by to światło skierowało się tam, gdzie ma się skierować – zarówno w twym ciele fizycznym, jak i emocjonalnym.


5. Przeczytaj i pomyśl nad swoją listą wdzięczności. Możesz ją przeczytać na głos lub po cichu, nie spiesz się, pozwól, by wdzięczność i docenienie tego, co już jest rosło w tobie. Możesz używać prostych słów, choćby: "Jestem wdzięczna Tobie Księżycu za pokazanie mi/ wspieranie mnie/ umożliwienie mi/ pojawienie się...."


Jeśli chcesz, możesz wyrazić swoją wdzięczność Matce Ziemi, Wielkiemu Duchowi, lub innej sile, która Cię prowadzi - lub sobie samej! Wdzięczność i poczucie dumy z samej siebie to niezwykle mocna praktyka, nawet jeśli na początku czujesz się nieswojo…

Kluczem do tej części rytuału jest właśnie odczuwanie wdzięczności, przywoływanie jej tworzy magię i przynosi długofalowe efekty.


Wyrażając prawdziwą wdzięczność, uruchamiamy swoje kanały energetyczne, otwieramy się na pozytywne zmiany, wychodzimy z “poczucia braku”. Wdzięczność jest jednym z najpotężniejszych narzędzi prowadzących do zmian.

 

majowka K!NKSAJZ 

6. Pozostań w tym stanie tak długo, jak potrzebujesz, siedząc, leżąc, lub tańcząc w świetle księżyca, jeśli tak poczujesz! Niech to będzie prawdziwa celebracja!


7. Aby zakończyć ceremonię, skup się na tym, aby zachować tę energię w swoim sercu z wdzięcznością i radością, tak, by móc do niej wrócić w każdej chwili.


8. Nie zapomnij zgasić świecy


Jeśli w czasie Pełni spotykasz się z innym kobietami – przeprowadźcie Ceremonię wspólnie! Niech każda wypowie, za co wyraża wdzięczność. Zrobienie tego na głos, w obecności innych, manifestuje się jeszcze bardziej!

Ceremonię można także przeprowadzić wraz z dziećmi – w formie znacznie uproszczonej, wypełnionej zabawą - to wspaniały sposób na połączenie waszych serc, uświadomienie sobie waszego bogactwa...


Regularne powtarzanie ceremonii może przynieść niezwykłe efekty i być bardzo pouczające, pogłębi też Twoje połączenie z cyklami natury i cykliczną naturą nas, Kobiet Mocy.


---- Katarzyna Majak

 

Warsztaty tao inicjacja

Zapisy na sesje TU

 


 


45 638 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page