top of page
ODKODOWANIE WIEKU DOJRZEWANIA
_edited_edited.jpg
/ praca przede wszystkim z wewnętrznym nastolatkiem, ale też wewnętrznym dzieckiem i dorosłą/ 
Okres dojrzewania to czas wpływającego na naszą relację z ciałem i seksualnością. 
To jest cykl - proces (a wiec zamknięta całość 9 spotkań)

Czas trwania 1 sesji 1--1,5 h

LINK DO ZAKUPU CYKLU ONLINE 


Ciało – ten niewinny i jakże przyjemny wehikuł, zostało dane każdej / każdemu z nas.
Jednak niemal każda religia, społeczeństwo czy rodzina jest przekonana,
że ma prawo je kontrolować

– czy to poprzez religijne zasady /dogmaty, poczucie winy czy wstydu, czy tłumienie naszej seksualności.
 


Pod wpływem tych warunkowań nasza komunikacja i połączenie z ciałem zmniejsza się,
aż do oddzielenia się od niego.

Szczególnie w wieku dojrzewania doświadczamy

niezliczonych warunkowań naszej cielesności, seksualności i płci.Niesie to za sobą liczne konsekwencje - od niezdolności odczuwania przez nas jakichkolwiek emocji, odrętwienie, zamrożenie, brak zaufania - choćby do intuicji, innych kobiet /mężczyzn (rana siostrzeństwa/braterstwa), tłumienie gniewu lub buntownicze zachowanie. 

W rezultacie nasz głęboki związek z Istnieniem słabnie. Mamy problemy z wykorzystaniem naszego pełnego potencjału w wielu dziedzinach życia, co przejawia się w późniejszych latach życia w naszych związkach, relacjach czy naszej karierze.

To piękna podróż na spotkanie naszych wewnętrznych części (Dziecka, Dorosłej a szczególnie Wewnętrznej Nastolatki), by objąć jej uczucia: lęki, ból, poczucie wstydu, winy. Aby pogłębić nasze połączenie z tą częścią nas dotrzemy do jej marzeń, by wesprzeć stworzenie nowej rzeczywistości, na jaką zasługujemy.

 

Opinie uczestniczek/ków

• Zdałam sobie sprawę, że większość moich problemów pochodzi z okresu dojrzewania. Po warsztacie poczułam wolność i wewnętrzną siłę (I.K) 
• Nie miałam ani jednego wspomnienia z czasów bycia nastolatką. Podczas pracy pojawiło się niemal natychmiastowe wrażenie, że moja wewnętrzna nastolatka czeka na mnie. Wcześniej odczuwałam siebie tak, jakbym nie miała ciała, tylko umysł. Wreszcie mogłam ją przytulić i objąć. Spotkanie z moją nastoletnią dziewczyną było wspaniałym doświadczeniem (R.C) 
• Powróciłem do tych radosnych, romantycznych, emocjonalnych, czasami depresyjnych, ale co najważniejsze bardzo wrażliwych lat. Ta podróż pomogła mi zobaczyć, uświadomić sobie i uzdrowić ten okres w moim życiu z dużą dozą współczucia. Dzięki temu mogłem przywrócić całą swoją pasję i energię do tu i teraz (D.M.)


Masz pytania? napisz: wewnetrznynastolatek@gmail.com


 
bottom of page