top of page

PRZYJEMNOŚĆ - KTO MI JĄ "DA"?

Zaktualizowano: 2 lut 2021

Niektórzy mówią, że przyjemność nie jest teraz ważna. Cóż, dla mnie jest dokładnie odwrotnie! Kiedy czuję więcej przyjemności w ciele, mam mocniejszy układ nerwowy, aby poradzić sobie z tym, co dzieje się wokół. Obniżam prawdopodobieństwo, że będę bardzo zestresowana i niespokojna. Jestem bardziej zadowolona. Nie muszę kierować się na zewnątrz w poszukiwaniu kto lub co "da mi" przyjemność - gadżet, partner.


 Mam głębokie połączenie z przyjemnością w ciele, które mogę obudzić za każdym razem, gdy zdecyduję się na nim skupić, korzystając z ogromnego zestawu narzędzi i praktyk, których nauczyłam się w ciągu ostatnich lat. A wszystko to pomimo (a może tym bardziej), że jestem w izolacji.

Tak, tęsknię za przytulankami, dotykiem i intymnością. Ale ! mam siebie, swoje ciało, moją przyjemność, własny dotyk ... i to jest teraz największy prezent, jaki mogę sobie dać! 

Nawet jeśli doświadczamy czyjegoś dotyku, przyjemności płynącej z intymnego połączenie z partnerem/ką, nie zastąpi to związku, jaki same mamy z naszym własnym ciałem.

Tak naprawdę wiedza płynąca z odkrywania naszego ciała i relacji z nim pozwala nam wnieść nowe odkrycia, ciekawość i świeżą inspirację w związek. Zacznij od siebie!Pomimo, że dziś możemy nie być w stanie dostatecznie eksplorować świata zewnętrznego, nadal możemy odkrywać bogaty świat żyjący w naszych własnych ciałach. Bez względu na to, ile „pracy nad sobą” wykonałaś lub jak ostatnio kochałaś sama ze sobą, w twoim ciele są miejsca, których jeszcze nie odkryłaś!


Kraina pysznego mrowienia.

Miejsca wyjątkowej wrażliwości.

Jaskinie i szczeliny, o których prawdopodobnie nawet nie wiedziałaś, że istnieją.Miniwszechświaty odczuć, subtelnych i mocnych, czasem orgazmu (choć bynajmniej nie on jest naszym celem), odkrywające przed nami kolejne cuda. Całe niezbadane tereny przestronnej błogości.  Tak, nawet u ciebie. Nawet w twoim ciele!

Nawet dla Ciebie możliwe jest czucie większej żywotności, wrażliwości i przyjemności.

Jak to możliwe?


Przyjemność jest procesem fizjologicznym zachodzącym w naszym układzie nerwowym. Nasz układ nerwowy wie, jak ją odnaleźć. Rodzimy się z tą umiejętnością! Jeśli skierujesz swoją uwagę na przyjemność, uwolnisz oksytocynę w swoim mózgu i zahamujesz uwalnianie kortyzolu i adrenaliny z centrum reakcji typu walka/ ucieczka (ciało migdałowate).


Ciało migdałowate 4 razy na sekundę skanuje nasze otoczenie szukając ewentualnych zagrożeń. Kiedy zwalniasz i podążasz za przyjemnością, angażujesz przywspółczulny układ nerwowy, obniżasz ciśnienie krwi i napięcie mięśni, oddech uspokaja się - wspierasz wewnętrzną samoregulację. Zaczynasz czuć się inaczej.


Nazywam to podążaniem za przyjemnością.


Podążaniem za przyjemnością a nie przepychaniem się z nią!

Zauważ, co sprawia, że czujesz się już dobrze, czy to poprzez dotyk, czy wydawany dźwięk w danej chwili i podążaj za tym. Przepychanie się, działanie na siłę, czy poprzez napięcie to stare i dość powszechne metody szukania przyjemności.

Jednak takie podejście wyłącza część mózgu, która pozwala ci się zanurzyć, poddać i zrelaksować.Przyjemność i połączenie z ciałem to umiejętność, którą możemy rozwijać - poprzez dotyk, ruch i samoświadomość. Poprzez ciekawość, głód poznania siebie. Przede wszystkim - kierowanie się w stronę tego, co sprawia nam PRZYJEMNOŚĆ.


Dzięki takiej eksploracji odchodzi napięcie, odłączenie, a w efekcie choćby obniżone libido.


Zacznij od kontaktu z ciałem - z miejsca ciekawości i eksploracji (bez oczekiwań, konkretnego celu).

Od obrzeży ciała aż do swego centrum. Szczególnie zadbaj o swoje piersi! Poznając swoje ciało, przemierzasz i rozbudowujesz swoją unikalną mapę przyjemności ... Ufasz, że jest tak wiele rzeczy, których jeszcze nie odkryłaś.

Jak uzyskać większy dostęp do przyjemności? Poprzez spędzanie tyle czasu ile potrzebujesz na samoodkrywaniu! Mniej stresu. Mniej odrętwienia. Więcej przyjemności. Więcej wrażliwości.


Poznanie swoich granic. Wreszcie gotowość na przyjemność i satysfakcję seksualną, których będziesz w przyszłości doświadczać z innymi!

879 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page