top of page

ZIELONE FLAGI DLA ZWIĄZKÓW

Zaktualizowano: 2 lut 2021

Czy masz jasność czego NIE CHCESZ?

Jeśli jeszcze nie, być może będziesz musiała doświadczyć kilku gównianych związków, aby naprawdę mieć doświadczenie co nie działa, z pierwszej ręki. Po tych relacjach musisz wziąć pełną 100% odpowiedzialność za to, co stworzyłaś / zgodziłaś się w tych relacjach.Bądź w zgodzie ZE SOBĄ na temat tego, na co nie masz zgody (np. na przebywanie z kimś, kto nie szanuje twoich granic, a gdy mówisz, że musisz odpocząć po napiętej rozmowie, oni nadal cię poszturchują LUB na bycie z kimś, kto nie dotrzymuje słowa i ma problem z zaangażowaniem).


Pamiętaj, że musisz przestrzegać standardów, które dla siebie tworzysz. Niechęć do brania odpowiedzialności za siebie jest twoim wrogiem i sprawia, że jesteś “nieszczelna”.


Bądź klarowna wobec siebie na temat tego, jaka osoba / cechy po prostu nie działają w połączeniu z Twoimi. Dowiedz się dokładnie, co Cię już nie pociąga. Zaufaj swemu wewnętrznemu kompasowi.

Bądź BARDZO wymagająca i odcinaj nie służące Ci połączenia. Działaj szybko i nie pogrążaj się w dramatach.

Jeśli chcesz zaangażowania, musisz przede wszystkim zobowiązać się sama wobec siebie - znając siebie, swoje strategie, swoje schematy autosabotażu, angażując się w związek ze sobą, swoją prawdą.


Wyrusz w świat. Idź na jak najwięcej randek, na tyle wydarzeń, spotkań ile możesz. Zbierz w sobie odwagę, aby porozmawiać z jak największą liczbą osób. Pozostań otwarta i ciekawa, nie marnując czasu, jeśli poczujesz mocne „nie”.


Bądź odważna, a jednocześnie miękka i otwarta, chyba że świat pokaże ci coś, przed czym musisz chronić siebie i swoje serce. Wtedy stań w swojej prawdzie, nazwij to i obserwuj reakcję.

Ale co najważniejsze, porzuć wszelką kontrolę. Nie możesz kontrolować tego, co wysyła ci wszechświat, ale możesz na to wpływać, zachowując swoją jasność, w połączeniu ze swym “tak”, i “nie”, podejmując działania i otwierając się na możliwości lub chroniąc swojej integralności poprzez postawienie granic.


Co wspiera poszerzanie spektrum możliwości i czucie swojego "nie"?

- wspiera je Twoje połączenie z czuciem siebie, czyli z czuciem swojego ciała i sygnałów, które wysyła

- znajomość siebie, unikalnej mapy swego ciała

- porzucenie oczekiwania, że twoi kochankowie / kochanki będą wiedzieć, co lubisz, kochasz i czego chcesz (także w seksie). Porzucenie oczekiwań, że będą czytać w twoich myślach. Powszechnie uważa się, że nasi kochankowie są odpowiedzialni za naszą przyjemność i powinni po prostu wiedzieć, co lubimy i doskonale czytać sygnały, które im dajemy. Rzeczywistość jest jednak taka, że niewiele/u z nas potrafi się domyślać lub czytać z poziomu umysłu.


Komunikacja, zgoda / stawianie granic to jedne z najważniejszych składowych zdrowego życia seksualnego.


ZIELONE FLAGI DLA RELACJI


- Jestem Pełnią, całością, dopełniam siebie

- Cenię i szanuję nasze indywidualne potrzeby osobnej przestrzeni, wspólnej przestrzeni i autonomii

- Możemy się nie zgadzać i nadal utrzymywać połączenie między nami

- Konflikt jest szansą na wzrost i wejście głębiej w relację

- Biorę odpowiedzialność za swoje postępowanie i doświadczenie

- Czuję harmonię, spokój, równowagę w ciele i wymianę w związku na każdym poziomie


 


2365 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page