top of page

LETNIE PRZESILENIE

Zaktualizowano: 21 cze 2020

Czas, gdy słońce ma boską, ogromną i potężną moc nad wszystkimi istotami żywymi, a przesilenie letnie od 21 do 23 czerwca włącznie to dni mocy i magii.21 czerwca 2020 r. - dzień przesilenia letniego, początek lata i najdłuższy dzień w tym roku, odtąd dni będą coraz krótsze.


Koniec i początek. Śmierć i odrodzenie, a przestrzeń między nimi - pustka.

Słońce w swej pełni, najdłuższy dzień w kole roku. Szczyt, największy potencjał. Zenit, najjaśniejszy czas. Przesilenie reprezentuje energię skrajności.

Dodaj do tego zaćmienie, które przynosi zmiany i Księżyc w Nowiu, który przynosi odrodzenie. Czas skrajnych zmian i odrodzenia, ekstremalności ale i możliwości przepłynięcia pomiędzy nimi.


Księżyc w Nowiu, wypełniony delikatną kobiecą energią zasłania słońce, które jest wypełnione świętą męską energią.

Tego dnia dzięki słońcu możemy zobaczyć Nów, którego zwykle nie widzimy. Energia męska sprawia, że ​​energia kobieca staje się widoczna, łączą się w jedno w równowadze miłości.


Przez tysiąclecia ten dzień (podobnie jak przesilenie zimowe 21 grudnia) miał ogromne znaczenie dla naszych przodków, którzy żyli w zgodzie z Matką Ziemią i przestrzegali naturalnych cykli.

Podczas przesilenia piekło się naleśniki, symbolizujące słońce. Jeśli potraktujesz ukochanego/ną naleśnikiem upieczonym na przesilenie, wzmocni to wasz związek lub relacje w rodzinie.


Podczas przesilenia letniego energia słoneczna nasila się, a potencjał do ćwiczeń i medytacji gwałtownie wzrasta. To jeden z najpotężniejszych dni w roku, w którym można zaprogramować to, co pozytywne, radosne.


W dawnych czasach uroczystości przesilenia letniego zawsze obejmowały rytualne ogniska.

Tradycja skakania przez ogień ognia została zachowana do dziś, ale jeśli nie ma sposobu na rozpalenie ognia, możesz zapalić świece w kolorze żółtym lub pomarańczowym, a tym samym dodać do swojego domu, witalności i życia.📝 20 czerwca, po zachodzie słońca, zapisz wszystko, co chcesz uwolnić, zapisz wszystko, co zakłóca twoje życie, i oddaj do ognia. Optymalnie jest spalić w ogniu wraz z niepotrzebnymi rzeczami.


☀️ 21 czerwca, wcześnie rano, otwierając okna i patrząc na Słońce, powiedz: „Słoneczko, ojcze, czerwone słońce, wesprzyj mnie w pracy, spełnij moje pragnienie, świeć jasnym światłem, rozgrzewaj mnie swymi promieniami”.

Następnie połącz się ze swymi życzeniami/pragnieniami, zanotuj je, przeczytaj je na głos i ukryj do zimowego przesilenia.


Bardzo dobrze jest myć się w rosie wcześnie rano - to zapewni ochronę na cały rok. A jeśli masz taką możliwość, popływaj w rzece!


  

774 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page