• Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

MAPOWANIE JONI

 

CZYM JEST ROZBRAJANIE SEKSUALNE / MAPOWANIE

 

 

Rozbrajanie seksualne / mapowanie to praca z ciałem i emocjami bazująca na wzajemnym zaufaniu - z pełnym szacunkiem i wsłuchaniem się w ciało (i joni) otrzymującej. To bardzo głęboki, piękny, uzdrawiający proces, który odmienił życie wielu kobiet. Wspiera uwalnianie napięć i emocji, które zatrzymały się wewnątrz miednicy i joni. 

 

Istotą kobiecej seksualności jest otwartość i receptywność.

Kobiece ciało "zapamiętuje" doświadczenia, zarówno przyjemne, jak i bolesne. Ich ślady zapisują się w ciele (włączając w to nasze Joni), mając wpływ na poczucie własnej wartości, pewność siebie, świadomość siebie, pragnienia seksualne, zahamowania, wpływając na ogólną jakość życia.

 

Wiele z nas czuje, że mogłoby doświadczać więcej, głębiej, jednak jeśli miałaś bolesne doświadczenia w swoim życiu, Twoje ciało mogło zatrzymać się na etapie reakcji "zamrożenia i odcięcie czucia". W Twoim życiu może się to objawiać w postaci wysokiego poziomu napięcia i stresu, braku kontaktu z ciałem.

 

Droga do pogłębiania kobiecej seksualności prowadzi nie poprzez dodawanie wciąż nowych bodźców, silniejszą stymulację, lecz spowolnienie, zwiększenie wrażliwości, poprzez zakotwiczenie we własnym ciele, naszym centrum... Poprzez otwarcie, receptywność i zaufanie.

 

Wiele terapii i metod pracy z ciałem pomija nasze Joni, uznając je za tabu, niemal tak, jakby nie była ona częścią nas…

W rozbrajaniu seksualnym i mapowaniu jest dokładnie odwrotnie - to właśnie  miednica i Joni dostają pełnię naszej uwagi.

Zamiast mnożyć techniki, skupiamy się na delikatnym rozpuszczaniu przeszkód, jakie mogą stanąć na drodze do pełniejszego doświadczania swego ciała, swej głębi i intensywności. Dzięki temu odkrywamy zupełnie nową i często (do chwili obecnej) nieznaną sobie wrażliwość, błogość i wewnętrzną wolność.

 

Podczas minimum trzech 2-godzinnych sesji pracy z ciałem (stacjonarne,  nie pracuję z mapowaniem online) korzystam z połączenia akupresury, masażu, technik uwalniania, technik oddechowych, wizualizacji, aby towarzyszyć Ci w podróży ku odkrywaniu siebie, swej wrażliwości, połączeniu ze swoją intymnością. 

Cały proces zawsze odbywa się w granicach wyznaczonych przez Twoje poczucie bezpieczeństwa. Słuchamy Twojej Joni.

 

Aby stworzyć więcej miejsca na uzdrowienie, wspólnie tworzymy spokojną, bezpieczną i opiekuńczą przestrzeń, inicjując każdą sesję rozmową. Otwieramy większy potencjał dla przyjemności poprzez uwolnienie emocji, napięć i pogłębione doświadczanie siebie. 

 

Każda sesja jest wyjątkowa, podporządkowana spełnieniu Twoich szczególnych potrzeb. Przez całą sesję trzymam przestrzeń i zapraszam Cię do dialogu, abyś mogławyrazić to, na co jesteś gotowa, co chce być wyrażone. 

 

Rozbrajanie seksualne / Mapowanie to unikalny sposób na jeszcze lepsze poznanie twojego ciała, usłyszenie swoich granic i potrzeb.

Wiele kobiet dzięki tym spotkaniom nawiązuje bliższą relację z sygnałami płynącymi z ciała, co z kolei umożliwia połączenie ze swoją intuicją, wewnętrzną mądrością, łagodne uwolnienie starych traum, bez retraumatyzacji.

 

W czym pomaga metoda pracy z ciałem i uzdrawiania seksualności poprzez rozbrajanie / mapowanie

 

- pomaga skontaktować się ze swoim ciałem lub pogłębić relację z nim

- wspiera połączenie ze swoją joni, macicą, brzuchem

- wspiera czucie się lepiej nie tylko w obszarze własnej seksualności 

– pomaga skontaktować się z pragnieniami swej duszy, tym, czego chcę od życia i czego potrzebuję

- reguluje cykl miesięczny

- wspiera rozluźnienie obszaru miednicy, 1 i 2 czakry

- poprawia jakość życia seksualnego (lecz efekty wybiegają poza ten obszar)

 

Korzyści 

 

- jesteśmy w większym kontakcie z naszym ciałem 

- nabieramy większej pewności siebie

- nabieramy większej świadomości naszych potrzeb seksualnych

- pogłębiamy nasze doznania seksualne i sensytywność

- czujemy nasze granice, nasze pragnienia, czego chcemy a czego nie

- zwiększenie naszej zdolności do odczuwania przyjemności płynącej z ciała

- rozpuszczenie starych traum i zamrożonego w ciele bólu emocjonalnego i fizycznego 

- transformacja zatrzymanej w ciele energii w więcej odczuwanej przyjemności, więcej energii życiowej, więcej radości, więcej wewnętrznej wolności

- przepracowanie traum seksualnych czy trudnych porodów

- wsłuchanie się w mądrość swojej joni i swego ciała – czego ono chce i jakie daje nam sygnały by nauczyć się ufać w mądrość swego ciała. 

Jeśli nie doświadczasz pełni satysfakcji z życia partnerskiego,

masz problemy seksualne związane z nadużyciami,

czujesz się niekochana, nieatrakcyjna, nieszczęśliwa, lub “nic nie czujesz”,

gdyż Twoje ciało przestało się z Tobą komunikować,

jesteś w dobrym miejscu!

KATARZYNA UDGITA MAJAK

Jest certyfikowaną instruktorką Taotantric Arts (Tao Garden), Associate Tao Instructor (Tao Garden, Tajlandia).  Praktyk taoistycznych uczyła się bezpośrednio od Mantaka Chia, oraz Senior TAO Instructors: Minke de Vos, Jutty Kellenberger i Aishy Sieburth.

Jest certyfikowaną seksuolożką somatyczną i terapeutką seksualnej pracy z ciałem (CBS - Certified Sexological Bodyworker) po Sexological Bodywork™ Somatic Sex Education™ Professional Training (The Institute of Somatic Sexology UK & Ireland), członkinią stowarzyszenia seksuologów somatycznych ASIS (The Association of Somatic & Integrative Sexologists) oraz Trusted Bodywork (zaufanych osób pracujących z ciałem).

 

Zajmuje się praktykami energetycznymi dla kobiet, mapowaniem joni, zintegrowanym chi nei tsang (taoistczny masaż brzucha) oraz karsai nei tsang (taoistyczny terapeutyczny masaż miednicy), pracą z ciałem (European Academy of Somatic Education, Women's Pelvic Floor 100 Hour Bodywork Training). Obecnie w trakcie treningu Holistic Pelvic Care™.

Pracy z ciałem uczyła się od Devapath (Osho Diamond Breath), Satyarti Deva (uwalnianie powięziowe), Mouminy (bioenergetyka, czytanie ciała), Aneeshy Deelon (Pulsation), Martina Beaudoin (masaże taoistyczne, praca z miednicą), Susanne Roursgaard  (rozbrajanie seksualne) i wielu innych wspaniałych nauczycieli - jak choćby Charles Muir  (Tantra), Svarup / Premartha (Primal and Tantra Deconditioning) , Nishant (Therapist as a Friend), Shashi Solluna (TaoTantric Arts), Marzena Barszcz (bioenergetyka), Tarika Glubin (Transessence, Primal), Arina Nikitina (praktyki słowiańskie dla kobiet), Tanhit Ma (praktyki dla kobiet), Svagito (konstelacje rodzinne).

Jest również fotografką i doktorem sztuk wizualnych. 

Od lat pracuje z kobietami, jest autorką projektu Kobiety Mocy, w którym sfotografowała polskie wiedźmy uzdrowicielki i przewodniczki duchowe.

 

 www.kobietymocy.com

NAPISZ DO MNIE