top of page

2022- ROK WODNEGO TYGRYSA, ROK MOCY


Według astrologii taoistycznej wkroczyliśmy w rok Wodnego Tygrysa.


Rok, w który właśnie weszliśmy, jest jedyny w swoim rodzaju. Wszystkie poprzednie doświadczenia i lekcje, przez które przeszliśmy, przygotowały nas do 2022 roku. Nadszedł czas, abyśmy zaczęli ucieleśniać nasze lekcje

i żyli pełnią naszego potencjału.

Rok 2022 nie będzie łatwy – wręcz przeciwnie, będzie jednym z najtrudniejszych.

Ale jednocześnie daje nam szansę na wymierny wzrost i niesamowite przełomy - zarówno na poziomie osobistym, jak i globalnym. Wszyscy i wszystko, bez względu na energię, którą niesie, może stać się wiatrem w naszych żaglach, jeśli wiemy, jak z tego skorzystać.


Jaką więc energię niesie rok Wodnego Tygrysa i jak możemy się do niego przygotować? 2022 to rok MOCY.

Tygrysica/Tygrys w końcu ujrzał/a swoje oblicze odbite w powierzchni wody. Został/a wychowany/a w przekonaniu, że to nic innego jak mały kot domowy.

Ale w rzeczywistości jego prawdziwa wielkość jest nieporównywalna. W tym roku Tygrysica/Tygrys nareszcie może ujrzeć swoje autentyczne ja i przejawiać się w całej okazałości.


NADSZEDŁ CZAS.

Rok Wodnego Tygrysa to rok działania, dyscypliny, odwagi, pasji, tworzenia, wizji i skupienia. Wszystko, co odkładaliśmy i wszystko, co zawsze chcieliśmy zrobić, ale brakowało nam odwagi, by spróbować…


Każda kreacja (żywioł wody) w połączeniu z odwagą i jasną wizją (żywioł drewna) przyniesie niesamowite owoce. Rok 2022 może być rokiem materializacji marzeń w każdym aspekcie naszego życia. Naprawdę szkoda byłoby nie wykorzystać w pełni energii tego roku. Miej odwagę i pozwól sobie być widoczna. 2022 to nie jest rok marnowania czasu.


Żywioł drewna to niesamowita szansa na wzrost i rozwój. To, na czym skupiamy naszą energię, będzie wzrastało. Ale… Tygrys działa na rzecz większego dobra, bezwzględnie odcina egoistyczne zachowania, próby manipulacji i kłamstwa.

Z drugiej strony Tygrys nagradza dzielenie się i gromadzenie wiedzy, budowanie i kultywowanie szacunku.

2022 będzie rokiem głębokich intymnych relacji i pasji, która wypływa z miłości. Wiele Bratnich Dusz i Bliźniaczych Płomieni, które jeszcze się nie spotkały, odnajdzie się w tym roku. Jednocześnie zakończą się powierzchowne, karmiczne i toksyczne związki. Jeśli czujesz, że relacje i okoliczności, w których się znajdujesz, nie służą Ci, pożegnaj je z wdzięcznością, szacunkiem i godnością, i idź dalej. Ucieleśnij to, co chcesz przyciągnąć we wszystkich aspektach swojego życia, w tym w związkach partnerskich.

Głównym organem 2022 roku jest wątroba. To oznacza detoks.

Bez zdrowego, systematycznego i dogłębnego podejścia do detoksykacji organizmu z metali ciężkich, pasożytów, toksyn, nie będziemy w stanie prosperować w tym roku. Jednak sama detoksykacja wątroby nie wystarczy. Musimy również zadbać o naszą krew, układ limfatyczny, szpik kostny, gruczoły i narządy wewnętrzne.

Tygrys reprezentuje żywioł drewna i energię wiosny. Jest połączony z wątrobą, oczami, woreczkiem żółciowym i podwzgórzem. Ważne jest, abyśmy nie skupiali się jedynie na fizycznym detoksie, ale także na oczyszczeniu naszych emocji, relacji i wszystkiego, co już nam nie służy.

Drugim najważniejszym organem są nerki, żywioł wody.


W ciągu ostatnich dwóch lat w naszych ciałach nagromadziło się dużo kortyzolu (hormonu stresu), lęku i poczucia uwięzienia. Wszystkie te emocje służą osłabieniu i "wysuszeniu" żywiołu wody w naszym organizmie. Aby woda osiągnęła swoją moc, musi być pozbawiona przeszkód, czysta i płynąć silnym, skoncentrowanym strumieniem.


Żywioł wody jest również połączony z naszym układem rozrodczym i hormonalnym.

Dlatego kolejnym priorytetem na 2022 są nasze hormony, nasz układ hormonalny.

Wątroba jest połączona z podwzgórzem, które również reprezentuje element drewna. Podwzgórze równoważy układ nerwowy i układ odpornościowy. Kontroluje wydzielanie wazopresyny i oksytocyny, odpowiada za czynności seksualne (cykle układu rozrodczego, popęd) oraz reakcje emocjonalne. Jeśli nasze podwzgórze nie jest funkcjonuje dobrze ​​nasz organizm się nie regeneruje ani nie detoksykuje.

Mężczyzno: Najważniejsze w tym roku dla Ciebie jest detoksykacja wątroby i zadbanie o testosteron. Im czystsza jest wątroba i im aktywniejsze jest podwzgórze – tym więcej masz testosteronu. To daje ci więcej siły życiowej i więcej polaryzacji w twoim intymnym związku.

W ciągu ostatnich dwóch lat globalny stres osłabił nasz układ hormonalny. W tym roku tak ważne jest uzupełnianie dobrej jakości wodą - to wesprze nas w odzyskaniu sił, dopaminy, oksytocyny, radości życia, pasji, zdrowia i kreatywności.

  

859 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page