top of page

Aaaa! NIE MOGĘ OSIĄGNĄĆ ORGAZMU

Zaktualizowano: 31 maj 2020

Co możesz (Ty i Twój/a partner/ka) zrobić aby otworzyć się na kosmiczny świat orgazmów

Poniżej kilka pytań, kwestii - do przemyślenia...Czy czujesz, że jest między Wami dostatecznie dużo gry wstępnej przed stosunkiem?

(gra wstępna zaczyna się od ostatniego stosunku - jest to wszystko, co partnerzy robią, jak zachowują się wobec siebie, jak siebie traktują także pomiędzy stosunkami)


Czy miewasz orgazm przed penetracją? Czy partner o to dba? Czy punkt G i punkt A są bezpośrednio stymulowane jeszcze przed przed penetracją?


Jak partner Cię stymuluje? W jaki sposób dotyka Cie partner? Czy mówisz mu o swoich potrzebach? W jaki sposób je komunikujesz?


Jak Ty przygotowujesz się / stymulujesz przed / pomiędzy stosunkami? Jak dbasz o swoją sensualność?Czy czujesz nacisk, wewnętrzne ciśnienie, parcie aby osiągać orgazmy?

Jeśli tak - czy sama je wywołujesz czy może płynie to od partnera/ki?

Bardzo istotną składową kobiecego potencjału orgazmicznego jest nasz stan psychiczny. Potrzebujemy chwili, aby stać się bardzo obecną, tu i teraz, wejść w stan przepływu. Nasz logiczny umysł potrzebuje się uspokoić, i na to najcześciej potrzebujemy dać sobie trochę czasu. 

Czy czujesz, że w trakcie seksu jesteś w swoim logicznym umyśle czy w ciele?

Jaki jest twój stan umysłu przed i w trakcie stosunku - czy czujesz się napięta / rozluźniona, obecna, tu i teraz? Czy twoje myśli gdzieś odpływają, jesteś skupiona na czymś innym? Co pojawia się w ciele? Czy jesteś rozluźniona, czy ufasz partnerowi, czy jesteś skupiona na osiągnięciu orgazmu (na celu) czy może na czymś innym?

Czy Twój partner miewa przedwczesny wytrysk? Jeśli tak - jak się z tym czujesz?

Jeśli kobieta czuje się pospieszana lub odczuwa parcie na orgazm, stanie się on trudniejszy do osiągnięcia. Może to być presja, którą sama na sobie wywiera, lub presja, którą odczuwa od partnera. 

Stymulacja łechtaczki - jak dużo procentowo dajesz uwagi swej łechtaczce, a ile reszcie joni? Łechtaczka - kiedy, jak długo, jak intensywnie, czy stymulacja bywa nieprzyjemna?

Czy znasz inne punkty przyjemności w swej joni? Jak dużo uwagi dostają Twoje piersi jeszcze przed stosunkiem?

Jeśli pojawia się ból w trakcie stosunku - czy pojawia się na początku, czy nieco później? Kiedy dokładnie pojawia się ból - czy ból jest z obszaru punktu G czy może punktu A, czy może innego ?


Jak określisz poziom stymulacji najbardziej wrażliwych punktów w joni? Czy jest on dla Ciebie wystarczający?

Same ruchy frykcyjne, wchodzenie i wychodzenie z pochwy, może nie być wystarczające dla osiągnięcia dostatecznego poziomu stymulacji. Kobiecy orgazm ma miejsce w zrelaksowanym umyśle kobiety, więc samo "prawidłowe" pobudzenie fizyczne nie oznacza, że będzie ona w stanie osiągnąć orgazm podczas seksu.


Poziom napięcia w ciele i stresu - jak określisz jego wysokość w skali 1-10 - przed stosunkiem i w trakcie? Gdzie w ciele pojawiają się napięcia?

Czy partner jest obecny w ciele, tu i teraz, czy trzyma przestrzeń, czy sprawia że czujesz się bezpiecznie?

W skali od 0-10 jak bezpiecznie czujesz się przy partnerze?

Czy dba o to, jak się czujesz, czy słucha twoich potrzeb? Czy czujesz, że jest w swojej męskiej esencji? Czy czujesz, że tworzy dla Was bezpieczną przestrzeń w której możesz odpuścić i otworzyć się na przeżywanie?Skąd wiesz kiedy Twoje ciało mówi "tak" a kiedy mówi "nie?


Czy czujesz, że dbasz o swoje granice i pilnujesz abyś nie była przekraczana?


Czy partner masuje Twoje ciało aby uwolnić z niego napięcie i otworzyć kanały przepływu dla endorfin (niekoniecznie po to, aby rozpocząć seks?)


Jak opiszesz swoje pożądanie i jego poziom? Jaki jest jego poziom w skali od 0 - 10 ? Kiedy jest najwyższe? Jakie warunki są wtedy spełnione? Kiedy jest najniższe i jakie są wtedy warunki zewnętrzne?

Brak pożądania może odgrywać rolę w tym, czy jesteś w stanie osiągnąć orgazm podczas stosunku. Samo zrozumienie, że większość kobiet odczuwa pragnienie inaczej niż mężczyźni, i skupienie się na robieniu tych rzeczy, które ją pobudzają, zanim dojdzie do stosunku, może Ci pomóc jej zbliżyć się do orgazmu. 


 

1041 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page